dersonom

Test Bankası ve İnteraktif Ödev


Dersonom ile Test arşivinize hızlı ulaşın, interaktif ödevler düzenleyin.

Ders, Ünite, Konu bazında sınıflandırılmış HAZIR TEST’lerden oluşan TEST BANKASI’dır. Banka’da yer alan çoktan seçmeli testleri, sınıf içi ölçme materyali olarak kullanabileceğiniz gibi, DATASİS DERSONOM Web Tabanlı Programı üzerinde yer alan interaktif mesaj sistemi sayesinde öğrencilere İNTERAKTİF ÖDEV olarak da gönderebilirsiniz.

TEST BANKASI’nda Seviyelere, Derslere, Ünite ve Konulara göre farklı soru sayılarında ve Zorluk Derecesinde hazırlanmış olan testlerin, uygulama sonrasında hemen değerlendirilebilmesi için Cevap Anahtarları, hangi konu ve kazanımı ölçtükleri, soru değerleri sistemde hazırdır.

Sistemde yer alan testleri hangi öğretmen, hangi gün, hangi amaçla kullandıysa sistem kayıt altına alarak, gerek aynı öğretmen, gerekse farklı öğretmen için, testleri daha önce kimin ne amaçla kullandığı hakkında uyarı getirmektedir.

Eş zamanlı olarak veli’nin de bilgilendirildiği sistemde, öğretmen, öğrencilerine interaktif ortamdan, zaman kontrollü ödev gönderilebilmekte, yapıp yapmadıklarını kontrol edebilmektedir. Ödevin tamamlanması ile birlikte, öğrenci ve öğretmen anında ödev veya sınav analizini görebilmektedir. Gerektiğinde, uygulama zamanı, süresi önceden belirlenerek, ONLİNE SINAV uygulaması şeklinde de yararlanılabilen, e-eğitim (e-learning), mobil-eğitim için hazırlanmış çok amaçlı Web Tabanlı Ölçme Değerlendirme Platformudur.